niedziela, 7 kwietnia 2013

Najwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourne

Klify na Beachy Head niedaleko Eastbourne należą do
najwyższych kredowych klifów Wlk. Brytanii. Sięgają 162 m.n.p.m a widoki i wrażenia z tego miejsca są piorunujące.


Beachy Head cliff near Eastbourne  is the highest chalk sea cliff in Britain, rising to 162 m (530 ft) above sea level. Views and impressions from this place are amzing. Just take a look!!!

Najwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs EastbourneNajwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourne


Nie zdziwi was chyba fakt że to miejsce jest również jednym z "ulubionych" miejsc samobójców, którzy pojawiają się tu regularnie
This place is common suicide spot as well. Many jumpers did their's the last jump here.

Tutejsza latarnia morska gościła na kilku produkcjach filmowych, w tym w Harrym Potterze
The lighthouse appeared in few movies with Harry Potter one

Najwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourne


 I jeszcze parę zdjęć z tego miejsca
Few more photos from cliff

Najwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourne


Najwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourne

Dodaj nNajwyższe klify Anglii / Beachy Head cliffs Eastbourneapis


Więcej o tym miejscu poniżej:


Beachy Head - są to kredowe klify na południowym wybrzeży Wielkiej Brytani w hrabstwie East Sussex, niedaleko miejscowości Eastbourne, w pobliżu "Siedmiu Sióstr" Są to najwyższe kredowe klify Wlk. Brytani, wznoszące sie na wysokośc 162 m nad poziomem morza.
Skały kredowe utworzyły się pomiędzy 65 a 100 milionem lat temu kiedy okolica była pod wodą. W erze kenozoicznej wypiętrzyły się, a kiedy epoko lodowcowa dobiegła końcowi, poziom morza wzrósł i utworzył Kanał Angielski który wyciął wysokie klify wzdłuż wybrzeża Sussex.
 Fale przyczyniają się do erozji klifów, gdzie  całkiem często odrywaja się odłamy skalne. Od czasu do czasu zdarzają się też duże ruchy skalne. Ostatni maił miejsce w 2001 roku kiedy podczas obfitych deszczy w czasie zimy, woda dostała się w szczeliny skałne, i pod wpływem mrozu spowodowało osunięcie się duzych mas skalnych do wody.
Latarnia na Beachy head. Aby ją wybudować powstała specjalna kolejka, która transportowała pracowników i materiał budowlany na stalową platformę która jest przylegla do latarni.Powstała w 1902 r. a zautomatyzowano ją w 1993r. Wysoka na 43 m. Wybudowano ją ponieważ w czasie mgly i niskich chmur tutejsze klify były zagrożeniem dla żeglugi morskiej.Zasięg latarni to 42 km wgłąb morza. W 2011 roku ogłoszono że ze względu na koszty, biało czerwone barwy nie będą już utrzymywane i jej kolor powróci do naturalnego grafitowego koloru. Jednakże znalazł  się sponsor, który sfinansuje odmalowanie latarni w 2013r.
Ciekawostką jest że w czasie II Wojny Światowej, ustawiony w tym miejscu radar był w stanie odbierać sygnał telewizyjny z wieży Eiffle'a, kiedy Niemcy zdobyli Paryż i zaczeli używać nadajników z Eiffle'a Brytyjczycy przechwytywali ten sygnał z nadzieją na uzyskanie przydatnych informacji
 More in wikipedia:

Beachy Head is a chalk headland in Southern England, close to the town of Eastbourne in the county of East Sussex, immediately east of the Seven Sisters. Beachy Head is located within the administrative area of the Eastbourne Borough Council which owns the land. The cliff there is the highest chalk sea cliff in Britain, rising to 162 m (530 ft) above sea level. The peak allows views of the south east coast from Dungeness to the east, to Selsey Bill in the west. Its height has also made it one of the most notorious suicide spots in the world

Contents


Wszystkie zdjęcia umieszczone na blogu są własnością autora bloga i zabrania się ich kopiowania i używania bez wiedzy i zgody autora!!!!

3 komentarze :

 1. To nie są żadne "najwyższe klify Anglii" panie podróżnik!!! Nie pisz pan bzdur jak nie znasz tematu!!!

  Poszukaj sobie Boulby Cliffs. Tam jest ok. 216m.
  I co?

  OdpowiedzUsuń
 2. A może czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocną stroną?
  Wyraźnie jest napisane że są to najwyższe klify KREDOWE w Wlk. Brytanii

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam o tym miejscu post w przygotowaniu :)

  OdpowiedzUsuń