piątek, 12 kwietnia 2013

Klify w Purbeck niedaleko Swanage / Swanage cliffs Purbeck

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę do Purbeck, na spacer wzdłuż tutejszych klifów.
Today we are taking a walk to Purbeck's cliffs.

 Nie tylko ludzie lubią tu spędzać czas
Not only people like spending time over here 
 Kilka zdjęć okolicy (w tle miasteczko portowe Swanage)
Few more pictures of surrounding area (seaside resort- Swanage in the background)meadow, grass, łąka, trawa

trawa łąka meadow grass

trawa łąka cień para, meadow, grass, shadow, couple

 Więcej o tym miejscu poniżej:
Wyspa Purbeck- Wyspa z nazwy jest tak naprawdę półwyspem w hrabstwie Dorset w południowej Anglii. Otoczony jest kanałem LaManche, gdzie występują klify oraz zatoką Poole gdzie występują tereny bagniste. Jest częścią jurajskiego wybrzeża wraz z zatoką w Lulworth i Durdle Door (fotorelacje z tego miejsca w jednym z postów). Pozyskiwano stąd glinę oraz marmur.
Okolice Purbeck są bardzo bogate w dziko rosnące kwiaty, których jest prawie 50 tyś róźnych gatunków, wliczając w to orchidee, które są tu bardzo liczną grupą. W różnych miesiącach, zmieniają swój kolor krajobrazy, w zależności od kwitnienia danego gatunku kwiatów.
W okolicy znajdują się ruiny zamku Corfe, jednak moim zdaniem cena biletów na zwiedzanie ruin jest mocno przesadzono, zatem miejsce to jest ominięte w tej wycieczce.

More in wikipedia:
The Isle of Purbeck, not a true island but a peninsula, is in the county of Dorset, England. It is bordered by the English Channel to the south and east, where steep cliffs fall to the sea; and by the marshy lands of the River Frome and Poole Harbour to the north..........

Wszystkie zdjęcia zawarte na Blogu należą do autora bloga i ich kopiowanie lub używanie bez zgody i wiedzy autora zabronione!!!

3 komentarze :

 1. Skaly nazywaja sie " Old Harry Rocks" i wiaze sie z nimi legenda o diable, jakies 20 kilometrow dalej, znajduje sie miejsce nazwane "Durdle Door".
  Wapienny smok nurkujacy w wodzie - tak to wyglada oczami wyobrazni, kamienna plaza bez gram piasku i dno morskie wylozone kamieniami, bez piasku czy mulu.
  cala ta otoczka sprawia, ze woda jest tu przejzyscie niebieska i bardzo ciepla, naprawde warto tam pojechac.
  zdjecia: www.google.com/search?q=durdle+door&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=B3KzUeOZL-rw0gWmm4DQBA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643

  co do Corfe Castle - to racja, cena jest za wysoka a do obejrzenia tylko kilka ruin muru na wzniesieniu, cala wioska jest jednym, duzym skansenem. Warto zobaczyc, ale bez wchodzenia na zamek.
  Pozdraienia dla wszystkich z Poole

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za informację o legendzie, tego nie wiedziałem. Ale zgadzam się że Durdle Door jest warte zwiedzenia. Z tego miejsca też umieściłem fotorelacje na blogu i cieszy się ona największym zainteresowaniem. Link tutaj: http://podroz-travel-trip.blogspot.com/2013/04/wybrzeze-jurajskie-i-durdle-door.html
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń